PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693}

Pogrzeb

The Funeral
6,7 2 562
oceny
6,7 10 1 2562
6,3 3
oceny krytyków
Pogrzeb
powrót do forum filmu Pogrzeb

Na pogrzeb króla

ocenił(a) film na 8

Najlepszy film Ferrary jaki dotąd oglądałem. Tutaj nie przegiął w żadną stronę, przemocy jest tyle ile ma być, dialogów i wymownych scen zresztą też.
Genialna obsada, zagrała wybornie. Zwłaszcza zaskakują średnio znany wtedy Vincent Gallo i od zawsze niedoceniany Chris Penn.
To bardzo wolno rozwijający się obraz, dotykający tematyki religijnej jak zwykle u tego reżysera. Pytania które zadają sobie wierzące postaci są bardzo istotne, a i niespodziewanie często otrzymujemy na nie odpowiedzi. Postaci są przesiąknięte złem, a ich chora sprawiedliwość to oś filmu. Myślę że słusznie wybrał gangsterów by opowiedzieć o ludziach tego typu. Niemniej warto podkreślić że to raczej uniwersalna charakterystyka, którą twórca już nie raz starał się nam przedstawić. Tym razem wyszło idealnie.
Klimatyczna rzecz. Mam trochę "ale" do zakończenia, z tym że nie mam w sumie pomysłu jak inaczej można by to skończyć. Warto.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Dziękuję za słowa tak trafne. Abel Ferrara to mądry reżyser i jego filmy są mądre. Chris Penn niedoceniony tak, ale jeszcze bardziej sam reżyser. Uważam że "Zły Porucznik" to jego życiowe dokonanie, chociaż nie jest moim ulubionym, to ufam ze jest najlepszy. Piękna i straszna jednocześnie historia o próbie odkupienia swojej duszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones